Zadowolenie z pracy zarobkowej, postrzegane jest w kontekście osiągnięć w miejscu pracy.

Finanse

Młodzi, uważają , że po ukończeniu studiów praca będzie na nich czekać , nic bardziej mylnego . Naturalnie praca jest , ale dla wykwalifikowanych w w danej specjalizacji albo dla niedoświadczonych za niską płacę. Czasy , kiedy zdobywanie umiejętności dawałogwarantem otrzymania wysokiego płatnej pracy , skończyły się, pracodawcy nie jest już spragniony ludzi dobrze wykształconych , ale posiadających osobowość ,   które zaowocują do przysparzania firmie dochodów .Kreatywność , przebojowość to cechy zauważane przez pracodawców , praca dla takich młodych odpornych na stres osób jest dostępne. Wymagania społeczeństwa, co do wymiaru pensji za pracę rośnie , ludzie pragną więcej zarabiać , bo ich aspiracje są większe, pragną więcej mieć i zagwarantować swojej domownikom godne życie. 

Zadowolenie z pracy jest istotna, odczuwanie uznania od pracodawcy również , zgranie tych czynników z zadowalającą wynagrodzeniem uważane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Emigracja za pracą jest ciągle postrzegana , jako jedna z alternatyw , jednak czym człowiek starszy , tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w kraju . Praca , które pozwala zabezpieczyć dla siebie i bliskich mieszkanie oraz godziwy byt ,  jest dostępne tylko dla niektórych . 

bästa dejtingsidorna datingsida.xyz

Stanowiska takie jak przedsiębiorca , stwarzają możliwość osiągnąć dużych dochody , ale obowiązki takie wiąże się z nienormowanym czasem pracy , przeżywaniem sytuacji stresujących i przymusem sprostania coraz większym wymaganiom . Podchodzenie do pracy , jak do niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla zatrudnionego,  ale także dla przełożonego, niesatysfakcjonująca praca to niezadowolony pracownik ,  który wykonuje mniej pracy, ciągle zmęczony i zdenerwowany.