Jak się zmotywować do wyprawy z otyłością

Zdrowie

Nadmierne kilogramy sprawiają, że nasz stan ducha ulega pogorszeniu. Dopada nas dół, otępienie i niechęć do wielu aktywności życiowych. Unikamy spotkań z przyjaciółmi. 

Ogarnia nas obawa przed tym co powiedzą o nas znajomi. Warto zatem odchudzić się. Fundamentalnym czynem prowadzącym do osiągnięcia powodzenia w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy pobudek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Motywacja zewnętrzna to na przykład kolejna sukienka, nowe buty, podróż w wymarzone miejsce. Siła motoryczna wewnętrzna to nasze korzystne usposobienie, komplement przyjaciół czy podziw w oczach innych ludzi . W jaki sposób zatem przygotować się do walki z nadwagą?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Zamysł Twojej koleżanki nie są Twoim marzeniem. Pomyśl co sprawia u Ciebie tak dużą chęć schudnięcia?

2. Zgadzaj się na niewielkie potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do osiągnięcia triumfu nigdy nie jest prosta. 

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie gdy osiągniesz sukces. To pozwoli Ci wytrzymać w postanowieniu.

4. Chwal siebie i wyróżniaj nawet za małe spadki wagi. Tylko nie węglowodanami. Kup sobie bilet do kina, wizyta w SPA, spinkę .

5. Znajdź osobę, z którym będziesz rywalizować. Waszym postanowieniem będzie, kto szybciej schudnie pięć kilogramów. Rywalizacja przeważnie pomaga przetrwać trudne chwile i osiągnąć sukces.

Pamiętaj, że nawet jeśli za pierwszym razem nie przetrwasz, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę po raz kolejny.